19. november 2018


LASTERAAMATUTEST
LUGEMISELAMUS KÜMNE MINUTIGA
Muna või kana?

Muna või kana?
Przemyslaw Wechterowicz
Kaks igavesti päevakorral olevat teemat. Esiteks, kumb oli enne, muna või kana. Teiseks, minu emme on kõige, kõige…
Muna või kana? Selles püüab Poola kirjaniku Przemyslaw Wechterowiczi raamatus „Muna või kana?“ selgusele jõuda Tibuke. Appi palutud vanaisa ja vanaema on eri meelel. Tuleb edasi uurida ja tädide poole pöörduda. Aga ka nemad kõhklevad muna ja kana vahel. Kõik järgnevad katsed jooksevad liiva. Miisu ja Muri arvavad - ei see ega teine. Kitseema nosib vastamise asemel parem heina. Lehmaproua arvab, et lehm olla on palju parem. Hobune aga teab, et kõige enne oli Pegasus.
Peremees aga teab kõike ja peab Tibu aitama. „Vastus on lihtne. Kõige enne oli…“.  Ja ongi lõpp või algus, nii nagu kellelegi meeldib.
Minu emme on superkangelane
Minu emme on superkangelane
Katharina Grossmann-Hensel

Kes meist poleks kuulnud laste juttu oma emmest, kes on … kõige ilusam, … kõige targem. Kes oskab …joonistada, … maju ehitada, … täita laste soove, … lennata kosmosesse, … olla mereröövel, … teha kukerpalli, … seistes magada, … hamba kuldeks pesta, … olla elevant portselanipoes, … olla täielik eesel, …möirata nagu karu. Sellel ei näi lõppu tulevat kuni superemad lastele järele tulevad. Ja nad näevad  välja nagu tavaliselt.
Saksa kirjaniku Katharina Grossmann-Henseli raamat „Minu emme on superkangelane“ lõpeb lootusrikkalt : „… ja sinu issi? Mida tema oskab?“ „Seda ütlen ma sulle isadepäeval!“

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar