1. september 2016

ÜKSAINUS ÖÖ pilt
Üksainus öö
Simona Ahrnstedt
Tallinn : Hea Lugu, 2016

Romaan räägib kirest ja armastusest ning saladustest ja hiilgvalt planeeritud kättemaksust. Tegevus toimub Rootsi rahamaailma telgitagustes ja kõrgseltskonna kodudes.  Rahamaailm on teatavasti julm ja seal ellujäämiseks saavad töötada vaid kõige tugevamad  ning kõrgseltskond ei armasta võõraid.
Priviligeeritud ja glamuurses perekonnas kasvanud andekas ja veetlev aadlisoost finantsnõustaja Natalia De la Gripi on üritanud oma enda eduka tööga tõestada isale, et meestekeskses raha-maailmas võivad ka naise hiilgavalt hakkama saada.
Rasketes oludes kasvanud nägus ja karm miljardärist riskikapitalist David Hammar on ise nullist üles ehitanud oma eduka firma. Nüüd on tal vaid üks eesmärk – kättemaks ja ei kellegle muule kui De la Gripidele, haarates enda valdusesse Rootsi vanimaid ja põlvest-põlve perekonnale kuulunud ettevõte Investum.
Kuid siis ristuvad Natalia ja Davidi teed. Mehe üllatuseks erineb naine oma ülejäänud perekonna liikmetest ning David on tõsiselt naisest võlutud. Ja mõistab üsna pea, et kui ta ei saa naist unustada, võib kogu tema kättemaksuplaan lennata vastu taevast. Nataliagi ei suuda lakata mehele mõtlemast.
Lõpuks annavad nad järele nende vahelisele kuumusele ja alistuva kirele, mis neid on haaranud. Kuid vaatamata nende vahelisele tunnetele, jätkab mees kindlalt oma plaane, olles kindel, et kui kõik lõpuks avalikuks tuleb, ei pruugi naine talle iialgi andestada.
Siis aga tulevad ilmsiks saladused, millel võivad olla katastroofilised tagajärjed. Natalia ja David peavad langetama raskeid otsuseid, mis võivad muuta nende edasist elu.
Kas Natalia suudab andestada mehele enda ära kasutamist ja oma perekonna hävitamist ning kas David andestab selle pere poolt minevikus sooritatud tegusid, mis viisid kättemaksuni? Kui nii, siis ehk on kirest armastuseks kasvanud tundel isegi veel võimalus.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar