6. aprill 2016

RAUDRÄSTIKU AEG pilt
RAUDRÄSTIKU AEG : MUINAS-EESTI KRIMINAALROMAAN
Hargla, Indrek
Tallinn : Raudhammas, 2016

Populaarse Melchiori-sarja autori Indrek Hargla sulest on ilmunud uus kriminaalromaan, mille tegevus on sel korral viidud muinasaega.
Sündmuste  taustaks on tuhande aasta tagune aeg, mil Põhjalas usutakse olevat jumalate koda ja laevamehed käivad mööda  jõgesid kauplemas lõunamaa turgudel, mil Kuningavalda ründavad igast ilmakaarest vaenlased ning maale saabuvad ristiusumisjonärid.
Romaani tegevus toimub muinasaja Eestis, kuid riigi nimeks on Kuningavald, peategelaseks on noore kuninga Uljase taretark ehk nõunik Koiola Aotõiv.  Mees on on tuntud oma terava mõistuse ja nutikuse poolest, mis aitavad tal lahendada mitu mõrvajuhtumit.
Romaani käigus satub nutikas nõunik tänapäeva Läti aladele, kus ta kohtub ristiusumisjonäri Folkmariga,  kelle elu ta päästab ja kellest saab tema sõber. Seejärel lahendab ta kodus Rootsi saadiku Kill Ottarssoni mõrva ja satub kuninga saadikuna Saaremaale Kaali linnuse juurde, et veenda kohalikku valitsejat Rauttot ristiusu kiriku ehitamises, kuid satub taas mõrvaloo keskmesse,  seekord surevad järjest Rautto pojad.  Kolmas retk viib  teda sõbra Kaljuvaldi kutsel,  kes kahtlustab rasket kuritegu, tänapäeva Tallinna asukohta. Kuid kohale jõudes selgub, et sõber on surnud ning taas peab Aotõiv hakkama lahendama tapmisjuhtumeid.   

Kuid andeka detektiivina lahendab ta loomulikult kõik mõrvad  edukalt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar